Producent Śląskich Szlagierów

Szukasz aranżera który stworzy dla Ciebie fajną chwytliwą pioseneczkę?
Jeśli tak, to zapewniam że jesteś we właściwym miejscu!

Andrzej Gołda - aranżer, producent muzyczny.Producent śląskich szlagierów tak  to ja. Nazywam się Andrzej Gołda i mieszkam nie całą godzinę jazdy samochodem od centrum Katowic. Od lat zajmuję się aranżowaniem muzyki tanecznej. Od jakiegoś czasu zaczęli zgłaszać się do mnie wykonawcy muzyki z pod znaku śląskich szlagierów. Dla tego poważnie postanowiłem się zająć tym tematem. Śpiewasz po Polsku, Niemiecku a może po Kaszubsku i chcesz nagrać szlagierowego hita ? Jeśli tak, to koniecznie skontaktuj się ze mną. Zapewniam że w najbardziej dogodnych dla Ciebie lub Twojego zespołu warunkach, skomponuje, wyprodukuje pięknie brzmiący szlagier nie koniecznie śląski. Wszystko kompleksowo: od skomponowania melodii, napisania tekstu, przystrojenia w efektownie brzmiący aranż aż po profesjonalne zgranie całości. Zapraszam Andrzej Gołda. 🎼

Śląskie szlagiery - producent muzyczny

Śląskie Szlagiery – jaki jest mój styl?

producent śląskich szlagierówŚląskie szlagiery często o charakterze folkowym lub ludowym, które są szczególnie lubiane i rozpoznawalne wśród mieszkańców Śląska. Te utwory mogą być wykonywane zarówno w tradycyjnym stylu ludowym, jak i w bardziej nowoczesnych aranżacjach, łączących elementy tradycyjnej muzyki z nowoczesnym brzmieniem. Moje aranżacje to przede wszystkim mocna perkusja, odpowiednio efektownie nagrane partie akordeonów, w bawarskim stylu i elektryczne gitary. Tutaj muszę przyznać że dużo inspiracji czerpię od naszych zachodnich wykonawców SCHLAGER FÜR ALLE. Jeśli interesuje cię nagranie fajnej tanecznej piosenki w stylu szlagierowym to zapraszam cie do współpracy. Na dogodnych warunkach wyprodukuje Twój wymarzony hit!

Andrzej Gołda - Producent śląskich szlagierów

Szlagiery Śląskie - od czego zacząć?

Śląski szlagier, od czego zacząć? Na samym początku inspiruj się starymi ludowymi przyśpiewkami śląskimi. Wszystkie melodie zazwyczaj oparte były na skali durowej. Melodia powinna być prosta i zapamiętywalna. Jeśli nie masz pomysłu na melodię chętnie skomponuje ją za Ciebie. Pomyśl o tekście który najlepiej żeby był optymistyczny i okraszony szczyptą humoru. Jeśli już masz melodię i tekst to znaczy że masz piosenkę! Nagraj się na dyktafon i wyślij mi ją. Po wszystkich ustaleniach, doborze tonacji, zabiorę się do tworzenia aranżacji do Twojej piosenki.

Jakich używam instrumentów?

A więc po kolei.

  • Mocna nowocześnie brzmiąca perkusja (uwielbiam gruby soczysty werbel z długim ogonem)
  • Rytmiczny tłusty bas
  • Akordeony to podstawa w śląskich szlagierach. Ale nie jest to regułą żeby koniecznie używać tego instrumentu.
  • Kolejnym częstym instrumentem jest elektryczna gitara, często grająca power hordy lub efektowne solówki.
  • Bardzo często można usłyszeć sekcję dentą czyli trąbki, puzony, saksofon.

To tak ogólnie i w skrócie. Cała aranżacja zawsze konsultowana jest z wykonawcą. Masz pytania śmiało dzwoń lub pisz.

 

Producent śląskich szlagierów - przykłady.

Możecie posłuchać kilku moich produkcji więcej znadziecie w zakładce moje produkcje